“Doorgaan met waar we goed in zijn en bekend mee zijn geworden.” Aan het woord is Frank Verhage, algemeen directeur van Pure Ingredients. Hij doelt op de core business van zijn bedrijf: het maken van diepvriespizza’s en andere hartigheden. In het verleden voornamelijk bekend van het merk Mekkafood, dat nu bij Pure Ingredients is ondergebracht. “Maar de tijden veranderen. Naast onze Mekkafood-artikelen zijn we sinds deze zomer veel breder de markt ingetrokken en de consequentie daarvan is dat we veel meer zijn gaan produceren. Daar hoort een nieuwe ultramoderne productielijn bij. Die staat er nu. En daarbij past dan weer de behoefte om zo onafhankelijk mogelijk te zijn in onze energievoorziening”, zegt Verhage.
Pure Ingredients betrok zijn energie in de vestiging in het Duitse Kaldenkirchen tot dusver van openbare nutsbedrijven maar die stroomvoorziening zat aan zijn grenzen door grote bedrijvigheid op het industrieterrein. Verhage: “We werden daardoor kwetsbaar omdat onze productie continu stroom nodig heeft voor de machines, koeling en warmte. Je kunt niet het risico lopen dat de fabriek stilstaat en dus was er maar 1 conclusie : die energie gaan we zelf opwekken. We hebben besloten een KWK-centrale te bouwen. Die afkorting staat voor Kracht-Warmte-Koppeling”.
Pure Ingredients is hiermee vanaf nu energie-efficiënt. De warmte die nodig is voor het kookproces door middel van turbines kan autonoom gegenereerd worden. Hierdoor wordt het mogelijk om de temperatuurregeling in eigen hand te nemen waardoor efficiënter gewerkt kan worden. Energieverspilling door energietransport wordt hierdoor ook tot een minimum teruggebracht.
En zo zijn er méér voordelen. Pure Ingredients zal een aanzienlijke daling van haar CO 2-uitstoot realiseren. Met een verbeterde koelingstechniek wordt nu milieuvriendelijker geproduceerd. Verhage daarover: “Je kunt veel praten over maatschappelijk verantwoord ondernemen, maar je kunt het maar beter in de praktijk brengen. En door die nieuwe KWK-centrale en daarmee ook een economisch efficiëntere productie kan ook onze vestiging in Kaldenkirchen aantrekkelijk blijven. Denk aan behoud of mogelijk zelfs uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen. Want door deze innovaties zullen we onze productie verdubbelen en tegelijkertijd de kwaliteit weer naar een hoger plan brengen.”