In lijn met de opkomst van IT as a Service (ITaaS), biedt de RES IT Store van RES Software een vergelijkbare ervaring als consumenten- appstores van bijvoorbeeld Apple of Google. Met de RES IT Store van RES Software kunnen IT diensten op een nieuwe manier kunnen worden afgenomen, dankzij proactieve, veilige en geautomatiseerde levering en retournering van IT diensten.
Insign.it is een groot voorstander van IT as a Service. Leon Wijnhoven, CTO van Insign.it, zet uiteen wat de RES IT Store nu precies inhoudt.
RES Automation Manager de motor van de IT Store
'De RES IT Store is een portaal idee, een soort van shop met app’s en nog veel meer. Bijvoorbeeld voor de aanvraag van een account of password, of een applicatie als in Adobe. Je kunt bij wijze van spreken je eigen portaal bij elkaar klikken', zegt Leon Wijnhoven.
'De RES IT Store is het verlengstuk op een bestaande RES omgeving. Een voorwaarde voor een succesvolle implementatie van de RES IT Store is dat RES Automation Manager reeds functionerend is binnen de organisatie. RES Automation Manager is de motor van de RES IT store, het kloppend hart.'
Minder werkdruk IT afdeling
'De taken van de IT afdeling gaan steeds meer richting de business, en deze vallen dus weg bij de IT afdeling. De RES IT Store zorgt hiervoor. Er zijn steeds minder IT mensen nodig vanwege de RES IT Store', aldus Leon Wijnhoven.
'Het is het vereenvoudigen van het werkproces waardoor de medewerker zelf zorgdraagt voor zijn eigen portaal. De druk op de IT afdeling wordt hierdoor een stuk lager, waardoor de IT afdeling de aandacht op andere processen kan leggen binnen de organisatie. Ook wordt het aantal tickets voor de IT afdeling terug gebracht door proactieve automatisering en selfservice.'
Gebruikers van de RES IT Store hebben een teruggang in het aantal tickets van maar liefst 25% gezien.
Applicatie afhankelijkheid
'IT as a Service is het nieuwe denk goed van de toekomst. De RES IT Store is een hele mooie kapstok om dit te faciliteren. Je moet echter wel integreren in de omgeving met bestaande applicaties, dus het blijft altijd maatwerk. Ondersteuning van externe leveranciers moet wel degelijk onderzocht worden, dus er moet bekeken worden of de applicaties ondersteund worden binnen de RES IT Store. Daarbij is niet elke klant klaar voor de RES IT Store. Dit moet toch een klant van enige omvang zijn', concludeert Leon Wijnhoven.
Wilt u weten wat wij voor uw IT omgeving kunnen betekenen met de RES IT Store of wilt u gewoon advies? Neem dan vrijblijvend contact met ons op.