20 august 2015
20 august 2015
Sofie Fest
Hoofdredacteur
Uitwaaien en tot rust komen
De Loswal aan het einde van de Veerstraat is te bereiken te voet, per fiets en met de auto. Eenmaal bij de Maas aangekomen, leidt een kronkelend en tevens rolstoeltoegankelijk wandelpad naar een terras. Er zijn een aantal zitjes en picknicktafels geplaatst. Bomen zorgen voor beschutting, en kinderen kunnen spelen op enkele klautertoestellen. Ook de veerstoep is opgeknapt voor wie zijn bootje te water wil laten. Er ligt een luisterkei van de Liberation Route, en er wordt nog een bord geplaatst met informatie over de geschiedenis van de Loswal.
Een wens die de gemeente nog heeft, is om een struinpad te maken vanaf de Loswal langs de Maas richting het Genneperhuis. Daarover vindt overleg plaats met een grondeigenaar.
Totstandkoming van de plannen
In 2007 is het idee ontstaan om de Loswal op te knappen, en zo een extra impuls te geven aan recreatie en toerisme in het gebied. In 2010 is dit plan opgenomen in de Strategische Regiovisie Bergen, Gennep, Mook en Middelaar. Na wat wikken en wegen stelde de gemeente Gennep in 2014 een definitief ontwerp vast. Uitgangspunt was om de bestaande damwand te behouden, maar wel te investeren in een mooi gebied met toeristische voorzieningen. De herinrichting van de Loswal is mede mogelijk gemaakt met subsidie van de Provincie Limburg.
Op de hoogte blijven van onze updates?