Nieuw glastuinbouwbedrijf in het gebied Siberië dankzij erfpacht

9 jaar geleden
Lokale ondernemer Van Dijck Groenteproducties gaat in het gebied Siberië een nieuw glastuinbouwbedrijf realiseren. De Provincie Limburg geeft de benodigde gronden in erfpacht uit aan deze producent van vollegrondsgroenten en akkerbouwgewassen.

Momenteel is het Van Dijck-concern reeds een vooraanstaande producent van een veelvoud van groentegewassen in de vollegrond op een oppervlakte van ongeveer 750 hectare. Van Dijck Groenteproducties is lid van Telerscoöperatie Fossa Eugenia U.A. en zet haar producten via deze coöperatie af.

Om de productvariatie van de coöperatie te vergroten en om jaarrond sla te kunnen telen, heeft Van Dijck besloten om een nieuw glastuinbouwbedrijf te realiseren.  De doelstelling is om begin 2016 te starten met de teelt in dit nieuwe glastuinbouwbedrijf, waar op circa vijf hectare teelt gaat plaatsvinden van onder andere potjes kropsla, trio sla en paksoi op water.

De Provincie koopt de door het Van Dijck-concern benodigde gronden (circa 16,2 hectare met een optierecht voor een tweede fase van 16,7 hectare) van eigenaar Wayland Nova, om deze vervolgens in erfpacht uit te geven aan het Van Dijck-concern. De tuinder heeft het recht om de grond op termijn alsnog aan te kopen. De erfpachtconstructie heeft als voordeel dat Van Dijck als ondernemer meer investeringsruimte krijgt, en de Provincie Limburg een solide rendement ontvangt.

Het provinciebestuur had enige tijd geleden al aangegeven te willen gaan werken met erfpachtconstructies om de vestiging van nieuwe (glastuinbouw)bedrijven te vergemakkelijken. Limburgs gedeputeerde Twan Beurskens (Economie en Kennisinfrastructuur) is dan ook verheugd met de deal. “Dit is een positieve ontwikkeling binnen de glastuinbouwsector. De vestiging van Van Dijck is dan ook van grote toegevoegde waarde voor het gebied Greenport Venlo en de werkgelegenheid in deze regio.”

Peter van Dijck, directeur van Van Dijck Groenteproducties, geeft aan: “Toen wij het besluit hadden genomen om een nieuw glastuinbouwbedrijf te ontwikkelen stond voor ons snel vast dat dit in Siberië moest komen. De centrale ligging, de goede infrastructuur en de uitstraling van dit gebied waren voor ons doorslaggevend. Onze samenwerking met Wayland Nova en de Provincie verliep daarnaast vlot en constructief.”

Bas Hendrikx, directeur Wayland Nova, voegt toe: “De vestiging van een innovatief bedrijf als Van Dijck Groenteproducties vergroot de diversiteit van het gebied Siberië verder. Het is goed te zien dat de provincie Limburg de signalen uit de markt op deze wijze oppakt en faciliteert.”
Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Meest gelezen
Meest recent

Noord-Limburg Business nr4 2025

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Noord-Limburg Business is een uitgave van Van Munster Media