9 jaar geleden
9 jaar geleden
Sofie Fest
Hoofdredacteur
Bij repressief toezicht mag een gemeente de plannen uit de begroting en eventuele wijzigingen daarin uitvoeren. De Provincie Limburg heeft daar dan geen rol in. Bij de andere vorm van toezicht, preventief toezicht, zouden GS van Limburg eerst moeten instemmen met de begroting en met eventuele wijzigingsvoorstellen. Dat is sinds 2011 niet meer nodig gebleken en ook voor 2016 is dat dus niet aan de orde. Bij het beoordelen van een begroting door de Provincie vanuit de toezichthoudende taak moet er sprake zijn van een structureel en reëel evenwicht voor dat begrotingsjaar of voor de periode van de meerjarenplanning.
Gedeputeerde Marleen van Rijnsbergen is als portefeuillehouder toezicht gemeentefinanciën heel tevreden over de manier waarop Limburgse gemeenten hun huishoudboekje in orde hebben. “In de media zie je met enige regelmaat berichten over de financiële situatie bij gemeenten. Wij zien bij de begroting 2016 dat gemeenten opnieuw hebben moeten bezuinigen. Aan de andere kant heeft de septembercirculaire 2015 alle gemeenten financiële voordelen opgeleverd.
Daarnaast zie je dat een aantal gemeenten profiteert ook van een andere verdeling van de middelen, terwijl er aan de andere kant ook gemeenten zijn die nadelen van die nieuwe verdeelsleutel ondervinden. Tegen die achtergrond ben ik er tevreden over dat alle gemeenten erin zijn geslaagd een sluitende begroting voor te leggen.”
De gedeputeerde vindt dat een knappe prestatie, “zeker ook gelet op de inspanningen die gemeenten al geleverd hebben en de komende jaren nog zullen moeten leveren op het gebied van de drie decentralisaties in het sociaal domein.”
Op de hoogte blijven van onze updates?