Cursus en licentie bestrijding knaagdieren voor agrarische ondernemers

3 february 2015
Agrarische ondernemers mogen op dit moment in het eigen bedrijf knaagdieren bestrijden met biociden (bestrijdingsmiddel). De wetgeving hierover verandert per 1 juli 2015. Vanaf dan heeft de agrarische ondernemer hiervoor een licentie nodig: de knaagdierpas. Alleen hiermee mag de ondernemer vanaf 1 juli  knaagdieren bestrijden in het eigen bedrijf. De ondernemer kan een cursus volgen om de knaagdierpas te krijgen.
 
Limburgse gemeenten werken samen om de populatie van de zwarte rat en andere knaagdieren in de regio beheersbaar te houden. Knaagdieren kunnen namelijk zorgen voor:

-Economische schade, doordat knaagdieren veevoer eten, producten bevuilen, onrust in de stal brengen of knaagschade toebrengen aan hun omgeving;
-Gezondheidsgevaar. Zwarte ratten, maar ook andere knaagdieren, kunnen ziekten overbrengen op mens en dier. 

Cursus om knaagdierpas te behalen
De Limburgse gemeenten bieden, samen met Citaverde Bedrijfsopleidingen en LLTB, de ondernemers een cursus aan om kennis op te doen over bestrijding van knaagdieren en de knaagdierpas te behalen. De cursus wordt gegeven door een ervaren ongediertebestrijder. Er wordt verschil gemaakt tussen agrarische ondernemers met en zonder spuitlicentie.
 
U heeft nog geen geldig vakbekwaamheidsbewijs gewasbescherming (spuitlicentie):
Dan moet u een examen afleggen om de knaapdierpas te kunnen krijgen. Na het behalen van dit examen krijgt u de knaagdierpas toegestuurd.

De kosten voor deze cursus met examen bedragen € 200,- per persoon, inclusief lesmateriaal. De cursus wordt gegeven op donderdag 19 februari 2015 van 13.00 tot 21.00 uur in Citaverde in Horst. Het maximaal aantal deelnemers is 15 personen. Neem voor de cursus met examen uw legitimatiebewijs mee.
 
U heeft al een geldig vakbekwaamheidsbewijs gewasbescherming (spuitlicentie):
Dan hoeft u geen examen te doen, maar is een kennisbijeenkomst voldoende. De kosten hiervoor bedragen € 75,- per persoon, inclusief lesmateriaal.
De bijeenkomsten worden gehouden op:
-Donderdag 12 februari 2015, in Baexheimerhof in Baexem;
-Maandag 2 maart 2015, in Citaverde in Horst;
-Donderdag 5 maart 2015, in Baexheimerhof in Baexem. 

De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 22.30 uur. Het maximaal aantal deelnemers is 20 personen. Neem voor deze bijeenkomsten uw legitimatiebewijs en spuitlicentie mee.
 
Aanmelden
Kijk om u aan te melden op www.citaverde.nl/aanmelden-knaagdierbeheersing.
 
Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Meest gelezen
Meest recent

Noord-Limburg Business nr2 2025

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Noord-Limburg Business is een uitgave van Van Munster Media