Teambuilding en de kracht van het spel

6 jaar geleden
6 jaar geleden
Rendiz
Redacteur

Hoe breng je informatie over zonder dat mensen na de eerste 30 minuten al afhaken? Voor menig manager een grote uitdaging! De Rendiz-tak Toffedag.nl helpt bedrijven dit anders aan te pakken. Door een interactieve pubquiz of een escaperoom krijg je de medewerkers mee of leer je ze spelenderwijs goed samen te werken. Onontdekte talenten en karaktereigenschappen komen naar voren tijdens deze spelvormen.

Bedrijfsdoelen in een pubquiz

Wil je bewustwording creëren in je team of mensen informeren over doelen? Vergeet dan de ouderwetse Excel grafieken en powerpoint presentaties maar speel met elkaar een op maat gemaakte pubquiz. Toffedag.nl heeft een interactief quizsysteem (met draadloze stemkastjes) waarbij het mogelijk is om eigen vragen in te voegen. De vragen en uitdagingen gaan dus  over jullie team, het bedrijf of over eigen cijfers. Dit resulteert in verantwoordelijkheidsgevoel, betrokkenheid en komt ook teambuilding ten goede. Het competatieve element daagt de medewerkers uit te presteren. Uiteraard zijn leuke weetjes over collega's ook een verrassend element om mee te nemen als ontspannende/ grappige factor. Een voorbeeld van het effect van een pubquiz:

Een ziekenhuis wilde heel graag het prestigeuze JCI keurmerk ontvangen. Het keurmerk vertelt alles over zeer patiëntgericht werken. Het zou helpen onderscheidend te zijn in de zorgmarkt.  Het keurmerk had echter zeer veel eisen op het gebied van kennis en kunde en de informatie was behoorlijk droge kost. De medewerkers waren moeilijk te motiveren hiermee aan de slag te gaan. Een pubquiz heeft hierbij geholpen om de kennis en motivatie sterk te vergroten door het competitie-element tussen afdelingen. Medewerkers werden enthousiast en hebben de schouders onder het project gezet. Het JCI keurmerk werd in één keer behaald

Escape Rooms en teambuilding
Escape Rooms hebben als doel om binnen 60  minuten te ontsnappen, dit doe je door sleutels te zoeken en raadsels op te lossen, althans dat denk je, Stiekem gebeuren er in de Escape Room veel zaken die je kunt vergelijken met de werkvloer. Herken je ook wel eens dat er zaken blijven liggen? Dat er meerdere mensen een "probleem" hebben maar de oplossing niet vinden? Dat 10 minuten later iemand anders komt en plots de oplossing heeft? Dat zie je ook terug in de Escape Room.

Zie de Escape Rooms daarom niet alleen als iets leuks voor gezin, familie of vriendengroepen, maar juist ook als teambuilding. Het komt je team zeker ten goede. De standaard Escape Rooms zijn geschikt voor 4 - 8 personen, maar niet bij de Graasj In Roermond. Daar is namelijk de Rat Race. Hier kunnen max 32 personen per uur starten met een Escape Room. Je kunt met een groot team aan de slag en zien hoe het team samenwerkt en welke karaktereigenschappen van teamleden elkaar versterken of juist verzwakken. Een leuke en leerzame uitdaging.
(Voor een impressie zie: https://youtu.be/Yr49d3WanZw)

Bij de Graasj  zijn overigens ook veel zakelijke bijeenkomsten. Denk hierbij aan een vergadering of presentatie, het ideale van deze locatie is dat je de Escape Room kunt combineren met een zakelijke bijeenkomst en ook nog eens met een hapje en/of drankje kunt nuttigen

Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO)
De meeste activiteiten van Toffedag.nl vinden plaats op Rendiz locaties. Op al deze locaties werken mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Mede dankzij de groepsuitjes van Toffedag.nl kan Rendiz deze mensen een zinvolle dagbesteding bieden. De bedrijven een uitdagend en inspirerend bedrijfsuitje, de mensen van Rendiz een zinvolle dagbesteding, Een win win voor iedereen!

Meer weten? www.Rendiz.nl of www.toffedag.nl

Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Meest gelezen
Meest recent

Noord-Limburg Business nr2 2025

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Noord-Limburg Business is een uitgave van Van Munster Media