Panattoni Nederland verwerft tweede locatie in Heerlen

16 february 2022
16 february 2022
Panattoni Nederland, onderdeel van Panattoni Europe, heeft één jaar na de start van de ontwikkeling van een ultra modern logistiek distributiecentrum van 70.000 m2 een tweede locatie in Heerlen aangekocht.

De tweede ontwikkellocatie betreft een operationeel bedrijfsgebouw gelegen aan Beitel 15 en ligt tegenover het reeds in aanbouw zijnde project aan de Beitel 80. Panattoni heeft deze aankoop gedaan in het kader van haar lange termijn visie. De huidige opstallen zullen nog geruime tijd door verschillende huurders in gebruik blijven. Later zal Panattoni tot sloop en herontwikkeling overgaan. Het is voor het eerst dat Panattoni een acquisitie van een nog langdurig lopende exploitatie doet in Nederland en daarmee voegt Panattoni een nieuwe discipline toe aan haar Nederlandse track record.

Het toekomstige distributiecentrum heeft een zeer strategische ligging binnen de regio Zuid-Limburg en het Duitse- en Belgische achterland. Grote steden als Luik, Düsseldorf, Aken en Keulen liggen binnen 30-50 minuten rijafstand. Deze strategische ligging betekent dat een grote demografisch groep van circa 4,5 miljoen inwoners in de omgeving van het distributiecentrum woont en werkt. Vandaar dat Heerlen en omgeving hoog staat (nr. 8) op de ranglijst van logistieke hotspots in Nederland.
  
Het bedrijventerrein is via verschillende multimodale routes bereikbaar. Via de weg is de ligging ideaal met de aansluitingen op de A76 en de A2 en met een aansluiting op het openbaar vervoer in de directe omgeving. De vliegvelden van Maastricht, Luik, Düsseldorf en Keulen liggen binnen een uur rijden. De Container Terminal Stein is met 2,5 miljoen ton overslag per jaar één van de grootste binnenhavens van Nederland en is op 28 kilometer afstand gelegen.

Jeroen Gerritsen, Algemeen Directeur Panattoni Nederland: “Wij zijn er trots op dat wij dit nieuwe distributiecentrum kunnen gaan realiseren op deze strategisch en centrale locatie. Het is een perfecte aanvulling op het project dat wij in 2021 zijn gestart op Beitel 80. Deze tweede aankoop is voor Panattoni belangrijk omdat er in deze regio van Limburg beperkte beschikbaarheid is aan gronden voor de ontwikkeling van een distributiecentrum. Dit zal, na onze projecten in Wessem en Roermond, ons vierde project in Limburg zijn. De positie van Heerlen als internationale distributie hub naar het achterland in Duitsland en België, is inmiddels gevestigd. Vanuit het oogpunt van toekomstige werknemers bieden de steden in de ring Heerlen-Kerkrade- Maastricht-Sittard ook mooie kansen voor Panattoni om werkgelegenheid in de regio te creëren.”



 
Op de hoogte blijven van onze updates?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Meest gelezen
Meest recent

Noord-Limburg Business nr4 2025

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven
Noord-Limburg Business is een uitgave van Van Munster Media