12 uur geleden
12 uur geleden
“Bij Mertens staan vitaliteit, gezondheid en werkplezier hoog in het vaandel. Met aantrekkelijke initiatieven zoals een leasefietsregeling een gezonde kantine, lunchwandelen, sporten met korting en een actief vitaliteitsprogramma, stimuleren we medewerkers om gezond en fit te blijven”, vertelt Petra Loonen-Reumers enthousiast.
“In die lijn organiseerden we op 10 juli 2025 een Fiets naar je Werk Dag. Geïnspireerd door een mailing van Trendsportal besloten we –omdat de officiële datum ons niet goed uitkwam – om op een alternatieve dag alsnog mee te doen. Dankzij de flexibiliteit en het fijne meedenken van Trendsportal ontvingen we promotiemateriaal zoals posters, flyers en digitale visuals, waarmee we de actie intern konden aankondigen en zichtbaar maken.”
Reuring, verbinding en veel plezier
De dag zelf was een groot succes. Het zonnetje scheen, de sfeer zat er goed in. Maar liefst 35 collega’s kwamen op de fiets naar het werk. Petra Loonen-Reumers: “We stonden onze collega’s op te wachten met een vrolijk muziekje, een brede glimlach, én een leuk welkomstcadeautje: een fietsbel en fietslamp. De positieve energie was aanstekelijk – zelfs medewerkers van buurbedrijven kwamen even kijken wat er bij Mertens aan de hand was. Het zorgde voor reuring, verbinding en vooral veel plezier. Wat dit initiatief zo krachtig maakt, is de laagdrempeligheid. Een simpele oproep via het intranet, een warm welkom op de dag zelf en een leuke attentie zorgen al voor groot effect."
Ook vanuit de gemeente Horst aan de Maas is er waardering voor dit soort initiatieven. Wethouder Robert Martens: "De fiets krijgt in de gemeente Horst aan de Maas steeds meer voorrang. Fietsen is gezond en het is ook een hele duurzame manier om je te verplaatsen. Mooi om te zien hoe bedrijven zoals Mertens het fietsen stimuleren onder hun medewerkers. Zo bouwen we samen aan een gezonde en toekomstbestendige gemeente."
21 mei 2026 ‘Fiets naar je Werk Dag’
Ook in 2026 is er weer een landelijke ‘Fiets naar je Werk Dag'. Petra Loonen-Reumers: “Volgend jaar doen we zeker weer mee, bij voorkeur op de landelijke datum: donderdag 21 mei 2026. Dan hopen we nog meer collega’s op de fiets te verwelkomen."
Wil je volgend jaar ook meedoen met je bedrijf aan de fiets naar je werkdag? Of wil je meteen aan de slag en binnenkort een Fiets naar je Werk Dag organiseren? En wil je ook gebruik kunnen maken van de handige toolkit van Trendsportal? En/of ben je benieuwd of Trendsportal je op andere manieren op weg kan helpen met het verduurzamen van de woon-werk mobiliteit van je medewerkers? Neem dan contact op met de mobiliteitsmakelaars van Trendsportal. Ze helpen je gratis op weg.
Tip van Petra
Tot besluit heeft Petra nog een tip voor bedrijven die een Fiets naar je Werk Dag willen organiseren: “Begin klein en houd het laagdrempelig. Enthousiasme groeit vanzelf, zeker als je inspeelt op wat bij je organisatiecultuur past. Bij Mertens werkt dat in elk geval het allerbeste.”
Ook aan de slag met het verduurzamen van je woon-werk mobiliteit?
Heeft het voorbeeld van Mertens in Horst je aan het denken gezet? En wil je ook aan de slag met het verduurzamen van je woon-werkmobiliteit? En ben je nieuwsgierig geworden hoe jouw organisatie kan vergroenen op het gebied van woon-werk mobiliteit? Neem dan contact op met de mobiliteitsmakelaars van Trendsportal: mobiliteitsmakelaar@trendsportal.nl.
Op de hoogte blijven van onze updates?